Cel mai frumos cadou de ziua mea

1.9375% Complete
Vreau să fac o donaţie!

EpiPen-ne salveaza viata!

186 de bolnavi de mastocitoza, o boala oncologica, hematologica foarte rara, au impreuna 500 de socuri anafilactice, bolnavi a caror viata depinde de EpiPen, singurul care ii salveaza in socuri anafilactice!

EpiPen-ul este un auto-injector cu adrenalina utilizat in socuri anafilactice, singurul care  poate salva viata bolnavului cu mastocitoza in acel moment.

Mastocitoza este un cancer foarte rar hematologic care are particularitea de a determina socuri anafilactice, 38%  din acestea fiind idiopatice, adica fara niciun trigger. Din cauza histaminei descarcate prin degranularea mastocitara, putem face soc anafilactic oricand, iar triggeri degranularilor poti fi orice: stres, caldura, frig, emotii, efort fizic sau intelectual, traume, imbracaminte prea stramta sau sintetica, alimente, lovituri, medicamente, parfumuri, mirosuri, E-uri, purtarea de bijuterii, sutien, curea, diferente intre temperaturi mai mari de 15 grade in 24 de ore etc..

Viata noastra depinde de EpipPen, iar acesta costa 200 de lei.

Nu este decontat, nu ni-l permitem.

Asociatia Suport Mastocitoza Romania este singura care le asigura crema cu cromoglicat, sapun si deostik speciale, bratari medicale de urgenta, si, pe langa tratament, asistenta juridica si suport emotional.

40000 lei inseamna cate un EpiPen pentru fiecare bolnav de mastocitoza, adult sau copil, inseamna sansa sa trim!

Doneaza viata, doneaza EpiPen!

Multumim!

Recomandă-le prietenilor această campanie.

în beneficiul

ASMR are drept misiune apararea si promovarea drepturilor bolnavilor de mastocitoza, asigurarea accesului la tratament decontat si sprijinirea cercetarii in mastocitoza prin coolaborarea cu Centrul European de Excelenta in Mastocitoza-Romania.

EpiPen-ne salveaza viata!

Vine ziua ta. Este momentul în care ești în centrul atenției prietenilor, cunoscuților, familiei. Toata lumea te întreabă ce iți dorești să primești cadou, dar tu știi că ai tot ce îți trebuie și că nu îți dorești decât să fii aproape de cei dragi și să împarți cu ei bucuria și voia bună. Și, când se întâmplă așa, îți dai seama că acesta este, poate, cel mai fr

9 Donații

Pentru ziua de naștere a Ștefaniei Iordan. Cu mult drag pentru Ștefania și cu speranță pentru prietena ei!
16 Feb 2024
De ziua Ștefaniei! Multă sănătate, dragă Nicoleta!

Anonymous

Donație pentru ziua Ștefaniei
La mulți ani, Ștefania!
15 Feb 2024
De ziua Stefaniei Iordan pentru cine are nevoie. Cu drag, George!
15 Feb 2024

Vasilica Calin

La mulți ani cu sănătate!
04 Sep 2023
La mulți ani!